OSUSZANIE BUDYNKÓW – ZAMÓW -tel. 785 354 575 Katowice Rybnik Orzesze Żory Chorzów Zabrze Śląsk

OSUSZANIE BUDYNKÓW – ZAMÓW -tel. 785 354 575 Katowice Rybnik Orzesze Żory Chorzów Zabrze Śląsk

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, a opracowane przez nas metody osuszania umożliwiają skuteczne usuniecie wilgoci z wszelkich pomieszczeń. Każda szkoda jest inna, każde zlecenie traktujemy indywidualnie. Współpracę rozpoczynamy od wnikliwej analizy szkody, na jej podstawie przedstawiamy optymalne rozwiązania, ilość potrzebnego sprzętu czas oraz cenę osuszania. Pomagamy w załatwianiu formalności z zakładami ubezpieczeń.

Jakość świadczonych usług osuszania budynków z wszelkiego rodzaju wilgoci jest przez nas monitorowana, dzięki czemu możemy zagwarantować skuteczność naszych działań, pozostawiając naszym klientom suchy i bezpieczny lokal pozbawiony jakiejkolwiek wilgoci. Zapraszamy do współpracy.

 

Awaria sieci wodno-kanalizacyjnej, nieszczelność izolacji dachu, powódź… W przeciągu kilku godzin w mieszkaniu może się rozlać nawet kilka metrów sześciennych wody. Powierzchniowe zebranie jej nadmiaru nie rozwiązuje problemu. Woda zostaje wchłonięta przez ściany, podłogi oraz meble. Wychodząc na przeciw Państwa problemom oferujemy profesjonalne usługi osuszania budynków i usuwania wilgoci.

Wielokrotnie przyczyną niebezpiecznego wzrostu poziomu wilgoci w budynku jest działanie czynników niezależnych – nieszczelna instalacja wodna, ulewne deszcze, podtopienia oraz powodzie. W takim przypadku powietrze oraz mury należy jak najszybciej osuszyć, aby nie dopuścić do powstania trwałych szkód w konstrukcji i wyposażeniu budynku.

Aby szybko i skutecznie usunąć znaczne ilości wilgoci np. po podtopieniu, zanim spowodują one poważne szkody, należy użyć profesjonalnych metod osuszania poprzedzonych właściwymi pomiarami wilgotności. Jeśli urządzenie nie jest Państwu potrzebne na dłuższy czas, a jedynie doraźnie – możemy je wypożyczyć.

Należy zwrócić uwagę na fakt iż utrzymująca się przez dłuższy czas nadmierna wilgotność sprzyja rozwojowi grzybów, pleśni i bakterii chorobotwórczych, na których szkodliwe działanie są narażone w szczególności osoby starsze i dzieci. Stosowanie preparatów grzybobójczych to tylko chwilowe rozwiązanie problemu. Będą się one pojawiały dopóki nie usuniemy ich bezpośredniej przyczyny. Wysoka wilgotność sprzyja pojawieniu się nieprzyjemnych zapachów, rdzy, powoduje rozwarstwianiu drewna oraz utrudnia np. wysychanie ubrań. Jest także nie bez znaczenia dla ludzkiego samopoczucia. W starszych budynkach powodem nadmiernej wilgotności mogą być uszkodzone drenaże, lub źle wykonane izolacje pionowe i poziome, których uszkodzenia powodują przesiąkanie wody z ziemi w głąb ściany.

Wilgoć pozostającą w elementach konstrukcyjnych należy usunąć jak najszybciej. Problem nadmiernej wilgoci dotyczy również nowobudowanych domów i mieszkań. W tym przypadku problemem jest wilgoć technologiczna – budowlana, która zalega w świeżo położonych tynkach i wylewkach. W trakcie eksploatacji pomieszczenia dochodzi wilgoć z innych źródeł, tak więc naturalne usunięcie wilgoci technologicznej może trwać bardzo długo.

Powszechnie uważa się że jedynym sposobem na obniżenie wilgotności jest intensywne ogrzewanie pomieszczeń. Nie jest to prawdą! Rozwiązanie to jest niewystarczające i bardzo kosztowne, ponieważ pomieszczenie winno być bardzo intensywnie wietrzone – musi następować częsta i całkowita wymiana powietrza. Przy dużej wilgotności na zewnątrz metoda ta jest całkowicie bezskuteczna. Jednocześnie wyższa temperatura powoduje przedostawanie się cząsteczek wody w głąb materiałów. Gorące powietrze jest w stanie bardziej nasycić się wilgocią, jednak przy ponownym ochłodzeniu, woda wykrapla się na powierzchniach o niżej temperaturze.

Wilgotność powietrza i mających z nim styczność materiałów zawsze dąży do równowagi. Oznacza to, że zbyt wilgotne powietrze spowoduje zawilgocenie pomieszczenia i przedmiotów znajdujących się w nim. Zasada ta działa również w drugą stronę. Jeżeli obniżymy wilgotność powietrza poniżej normalnego poziomu, który waha się w granicach 50% wilgotności względnej przy 20 st. C, spowoduje to oddawanie wilgoci przez mające z nim styczność materiały. Do profesjonalnego osuszania budynków używamy nowoczesnych osuszaczy które skraplają znajdującą się w powietrzu wilgoć i odprowadzają ją w postaci wody. W pomieszczeniu następuje znaczne obniżenie wilgotności powietrza, które nasyca się wilgocią z mokrych materiałów. Ta metoda osuszania nie jest agresywna (jak w przypadku osuszania poprzez podgrzewanie lub działanie mikrofalami) i nie stanowi zagrożenia dla osuszanych pomieszczeń i przedmiotów. Jest to naturalny choć przyspieszony proces usuwania wilgoci z pomieszczeń.

KORZYŚCI ZASTOSOWANIA NOWOCZESNYCH METOD OSUSZANIA:

  • Minimalizacja szkody, czym szybciej zaczniemy osuszać tym mniejsze będą straty i zakres prac naprawczych.
  • Możliwość przystąpienia do ewentualnych napraw już po kilku dniach od wystąpienia szkody.
  • Niedopuszczenie do rozwoju grzybów i pleśni.
  • Ograniczenie kosztów ogrzewania budynku. Ściana mokra = Utrata izolacyjności cieplnej.
  • Ograniczenie kosztów osuszania poprzez nieefektywne metody.
  • Poprawa jakości życia poprzez doprowadzenie do właściwej wilgotności względnej powietrza.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w likwidacji wilgoci i usuwaniu skutków zalań. Nieustanie inwestujemy w rozwój parku maszynowego. Proponujemy usługę kompleksową wraz z pomiarami wilgoci oraz wynajem potrzebnych maszyn do osuszania budynków.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s